Nie zakładaj małych tablic do swojego auta!

Szał na rejestrację aut z małymi tablicami trwa w najlepsze. Niezależnie od tego czy auto pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, czy Japonii właściciel nowo zakupionego pojazdu zgłasza chęć uzyskania mniejszych tablic deklarując, że jego auto zostało wyprodukowane z miejscem właśnie pod mniejszą „blachę”. I żaden problem jeśli faktycznie tak jest. W dużych tarapatach będą osoby podające nieprawdziwą informację.

Aktualnie trwa nagonka na posiadaczy aut przystosowanych pod normalne tablice rejestracyjne, a posiadających mniejszą wersję. W takim przypadku właściciele aktualnie są wzywani przez urzędników do weryfikacji czy faktycznie mają prawo do mniejszych tablic. I żeby było jeszcze poważniej takim osobom mogą zostać postawione zarzuty składania fałszywych zeznań pod karą od 6 miesięcy aż do 8 lat pozbawienia wolności. Nieuniknione mogą być również kary finansowe nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Tekst: Redakcja
Fot. Jarox

zawieszenie sprężyny vogtland selected


11 KOMENTARZE

  1. Prawda jest taka, że nic nie mogą zrobić poza straszeniem. Straszą teraz, bo dali ciała nie zmniejszająć czcionki do małych tablic i jest tych tablich bardzo mało na każde województwo. Do tego zostawili obywatelom furtkę, aby każdy, który chce taką tablicę, mógł o nią poprosić. Wydziały komunikacji wymagają złożenia oświadczenia, że ma się fabrycznie zmniejszone miejsce montażowe tablicy rejestracyjnej i tyle. Ustawa nie mówi nic o składaniu oświadczenia pod karą grzywny czy też pozbawienia wolności i każda prówa wywarcia presji przez urzędników, aby obywatel podpisał takie oświadczenie pod karą pozbawiania wolności itd, to zwykłe wymuszenie i w sądzie nie przejdzie.

    • „Wydziały komunikacji wymagają złożenia oświadczenia, że ma się fabrycznie zmniejszone miejsce montażowe tablicy rejestracyjnej i tyle” i tyle wystarczy żeby posądzić o składanie fałszywych (nie zgodnych z prawdą) dokumentów…

    • Dupa wiesz, a piszesz. Składając oświadczenie pod odpowiedzialnością karną (art. 233KK) możesz zostać o to posądzony. Z kolei jeśli ustawa (Prawo o ruchu drogowym czy Rozp. o rejestracji i oznaczaniu pojazdów….itd.) nie przewiduje składania oświadczenia, to nie może być ono brane pod uwagę, ale w tym przypadku przepisy wyraźnie wskazują na złożenie oświadczenia przez właściciela.

  2. A wystarczyło przeczytać ustawę . Niestety konsekwencje mogą być poważne , od nie zaliczonego przeglądu do kary grzywny za kłamliwe oświadczenie urzędowe … Ale po co komu taka tablica jeśli ma się miejsce na normalną , jedynie fani wieś tuningu mogli się połakomić na takie coś …

  3. po co Ci audi skoro możesz mieć fiata, tylko bogole kupuja audi merce bmw, a normalni kupują fiata 125 lub poloneza. Taką miał wizje to taką tablice wział. ładnie wygląda i tyle. nie krytykujcie czyjegoś widzimisie. tak mu się podoba i tyle. czy ten ktos pyta czemu wybrałeś swoją kobiete za żonę? skoro jemu się nie podoba i generalnie to jak by taką miał to by rozwód wziął? dokładnie taka sama sytuacja. kupił taką bo chciał a że coś w prawie nie pykło to teraz trzeba bedzie wrocic do tego mniej fajnego oklepanego i nudnego.

  4. Pani sama się zapytała jakie rejestracje chce bo są nowe. Żadnych oświadczeń nie podpisywałem i bez żadnych pytań dostałem taka rejestracje a teraz straszą grzywna i sądem śmiech nic więcej.

  5. Mała rejestracja sprawia mniej problemów kiedy nie mamy fabrycznie miejsca na rejestrację z przodu a opcja „za szybą” nie przechodzi u miejscowych władz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ