BMW E36 – RedTube

Niewiele jest osób w środowisku motoryzacyjnym, które nie znałyby tego auta. Nie ma miłośnika marki BMW, który nie słyszałby o Krystianie. Może o Krystianie faktycznie nie, za to o Brylancie z pewnością już tak. I nie mówimy tutaj o filmie „Poranek Kojota”, a o pewnym właścicielu czerwonego E36 w nadwoziu typu sedan.

bmw01

Krystian vel. Brylant rozpoczął swoją przygodę z całkowicie seryjnym egzemplarzem BMW z jednostką napędową 1.6 M40 pod maską. Wszystkie zmiany jakie przeszło to auto zostały bardzo dobrze przemyślane i wykonane z należytą starannością.

Pod maską obecnie gości nowy silnik o pojemności 3000 cm3 oznaczony fabrycznie M54B30. Sama jednostka nie pozostała seryjna. Do kompletu ze swapem dołączył nowy, dedykowany układ dolotowy firmy BMC CDA oraz układ wydechowy zaczynający się od baranów firmy Raceland i zakończony na customowym układzie firmy FW MOTORSPORT z oryginalną końcówką z wersji 330. Za odpowiednie przeniesienie napędu odpowiada szpera z modelu M3 E36 3,23. Całość została należycie zestrojona generując finalnie moc XXX KM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here