Opel Coupe Cabrio

Kabriolety zawsze wzbudzały emocje. Wiatr we włosach i bezkresne niebo nad nami to wrażenia jakich nie da się znaleźć w żadnym innym samochodzie. Niestety, auta te wciąż nie są zbyt popularne w Polsce. Z kilku powodów: przede wszystkim nasz klimat pozwala jedynie na sezonowe korzystanie z ich uroków (ponadto zimą lepiej garażować auto), po drugie – to zazwyczaj dwuosobowe auta z małym bagażnikiem (w końcu dach musi się gdzieś schować). Kolejnym problemem jest wypadkowa przeszłość starszych egzemplarzy – kabriolety są z natury bardziej sztywne i łatwiej je uszkodzić (za to trudniej porządnie naprawić). Dlatego bezdaszniki traktowane są wciąż raczej jak duże zabawki niż praktyczne samochody, a ich właściciele to pasjonaci gotowi wydać krocie na swoje hobby.

a01

Takim pasjonatem zdolnym do wielu poświęceń na rzecz swojej Astry Coupe Cabrio jest Kamil. Opel przez „tunerów” był przeważnie traktowany po macoszemu. Wielu wolało brnąć w sprawdzone rozwiązania bardziej popularnych w tym światku marek, jak choćby te z grupy VAG. Kamil – posiadacz srebrnego bezdasznika – postanowił udowodnić, że kabriolet w srebrnym nadwoziu i w dodatku z błyskawicą na masce może nieźle namieszać na polskiej scenie tuningowej.

Auto wyjechało z fabryki w 2003 r. wyposażone w silnik diesla o pojemności 2200 cm3 i mocy 125 KM i mimo, że Kamil jest właścicielem tego auta od 3 lat, tak jest do dziś. Przez ten czas Właściciel zrobił nim blisko 50 tysięcy kilometrów (to chyba nie było sezonowe użytkowanie…) i przeprowadził wiele stylistycznych zmian. Lista modyfikacji jest naprawdę bardzo długa, gdyż dopracowany został każdy, nawet najmniejszy element. My postaramy się przedstawić jedynie te najciekawsze, które znacząco wpłynęły na projekt.

a02

Najpierw Astra trafiła do lakiernika, który położył nową powłokę lakieru dodając karoserii więcej blasku. Podczas prac lakierniczych na auto wleciał nowy body kit – przedni zderzak pochodzi od wersji OPC2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here