Opel Vectra – Static Brown

Polska scena tuningowa jest pełna modyfikowanych aut. Auta te zmieniane są przez ich właścicieli na najwyższym poziomie. Często europejskim. Swoją dominację w tej dziedzinie ma oczywiście grupa VAG, która jest wielbiona i czczona przez wielu wyznawców. Dla nas marka nie ma większego znaczenia. Liczy się pasja i ludzie, których poznajemy na zlotach i spotach w kraju i zagranicą. W tym wielkim świecie modyfikowanych czterech kółek jest gdzieś Opel. Ma on swoich zagorzałych wielbicieli, którzy chcą i jeżdżą tylko samochodami z pod znaku błyskawicy. Jedną z takich osób jest Rafał, Właściciel prezentowanej Vectry.

v01Swoją standardową pięciodrzwiową Vectrę Rafał zdecydował się przeobrazić na rasowy pojazd pełny testosteronu. Seryjna Vectra B nie zachwyca urodą. Jest poprawna stylistycznie, lecz bardzo zachowawcza. Od tego auta nie wymaga się zbyt wiele. Rafał postanowił, wbrew powszechnym przekonaniom, udowodnić, że takie auto, niby nudne i rodzinne, może zdobywać uznanie i nagrody na największych imprezach tuningowych.

v02v03

Na pierwszy rzut oka widać, że zmianie uległo zawieszenie. Seryjne, „drabiniaste” zostało zastąpione smuklejszym zawieszeniem gwintowanym firmy KW z serii V1. O charakterze samochodu, oprócz wyraźnej „gleby”, w dużej mierze decydują koła. Osiemnastocalowe customowe felgi aluminiowe o szerokościach 9J i 10J z rantami 3″ i 3,5″ wpasowały się tutaj idealnie.

Marcin Dębowski
Redaktor naczelny od lat związany z motoryzacją, tuningiem i mediami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here