VW Golf II

Volkswagen Golf to jeden z najpopularniejszych aut, jakie jeżdżą po drogach całego świata. Przez 10 lat produkcji wyprodukowano około 6,3 miliona egzemplarzy MK2. Model ten ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Dlatego rodzi się pytanie – po co kupować auto, którego jeździ mnustwo po szosach. W takich sytuacjach często decyduje przypadek lub zamiłowanie do marki. Mateusz to jedna z tych osób, które od małego planowały zakup Golfa. Klasyczna linia nadwozia i praktycznie bezawaryjna eksploatacja sprawiła, że wiele osób ma podobne marzenia.

golf01

Poszukiwania odpowiedniego egzemplarza w dobrym stanie nie trwało zbyt długo. Od razu po sprzedaży swojego poprzedniego auta Mateusz w kilka dni stał się posiadaczem Golfa 2 generacji.

Plan na wszystkie zmiany w tym pięciodrzwiowym nadwoziu Właściciel przeprowadził zgodnie z hasłem „mniej znaczy więcej”. W związku z tym w aucie nie odnajdziecie wielu spektakularnych modyfikacji.

Tuż po zakupie Golfa, Mateusz zabrał się za jego odmładzanie. Śnieżnobiały lakier został położony na nowo, a w komorze silnika zagościła nowa jednostka napędowa o dźwięcznej nazwie VR6. Nowy silnik dodał wigoru staruszkowi, a nowe lakierowanie odmieniło jego zmęczone oblicze.

golf02

Dla wielu osób Golf to synonim idealnego auta, w którym wystarczy wprowadzić zaledwie kilka zmian, aby cieszyć się wyjątkowym egzemplarzem. Właśnie taką drogą postanowił podążać Mateusz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here