VW Golfa II – Klasyczna wizja

W  1974 roku na rynku motoryzacyjnym zadebiutował Volkswagen Golf. Model, którego misją było zaspokojenie motoryzacyjnych potrzeb ludu. Obecnie jest to najpopularniejszy model na naszych drogach. Wciąż doceniany przez wielu ludzi. Tak również stało się z prezentowanym Golfem drugiej generacji. Z taśmy produkcyjnej zjechał 3 lata po oficjalnym starcie produkcji, czyli w 1986 roku. Wyposażony w silnik 1300 cm3. Mniej znaczy więcej idealnie pasuje do tej “dwójki” po bliższym poznaniu.

golf01

Historia modyfikacji Golfa rozpoczęła się kilka lat temu. “Mój kolega założył gwint oraz szeroką stal – bardzo mi się to spodobało. Wiedziałem, że muszę mieć to auto” – dodaje właściciel.

golf04

Najbardziej widoczną zmianą w prezentowanym Golfie jest świetnie dopasowana do stylu auta 16 calowa felga. Alufelgi pochodzą z Chryslera Vision i mają szerokość 7 cali. Na prezentowane felgi naciągnięto opony w rozmiarze  165/40 R16. Koła przykręcone są za pomocą dystansów, o grubości 35 mm i 45 mm, zmieniających rozstaw śrub. Za obniżenie auta odpowiada gwint MTS z wyjętymi sprężynami pomocniczymi, dzięki czemu udało się osadzić auto jeszcze bliżej ziemi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here