Volkswagen Polo

 Volkswagen Polo III 6N zadebiutował w 1994 roku. To niewielkich gabarytów auto jest typowo miejskie, bo mimo, że dość przestronne w środku – zmieści się w nim wygodnie czteroosobowa rodzina – ma raczej mały bagażnik (tylko 245 l). Samochód zbudowano na płycie podłogowej Seata Ibizy. Jego przeciwnicy zarzucają projektantom, że auto nie grzeszy urodą. Użytkownicy Polo zdają się tym nie przejmować i doceniać jego praktyczność, ergonomiczność i łatwość prowadzenia.

polo01

Prezentowany egzemplarz pochodzi z samego początku produkcji, dlatego nie nosi żadnym zmian wprowadzanych przez Volkswagena w ciągu 7 lat produkcji auta. I tak – całkowicie seryjny – trafił w ręce obecnego właściciela w 2007 r. Bartek trafił na niego tuż po zdaniu egzaminu na prawo jazdy i szybko zarejestrował się na forach miłośników VAGów, gdzie zaraził się pasją do modyfikacji.

polo02

Scena tuningowa grupy VAG jest duża, co nie ułatwia w stworzeniu wyróżniającego się projektu. Auto do swojego obecnego wyglądu przeszło długą drogę. Bartek rozpoczął zmiany w od położenia zupełnie nowego lakieru. Podczas tego zabiegu usunięto przetłoczenia na lusterkach, wygładzono przedni zderzak, zmieniono wygląd tylnej klapy na wzór przypominający styl japoński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here